Svět pod hlavou - Herecké obsazení

Herecké obsazení seriálu Svět pod hlavou

Václav Neužil (Filip Marvan)

Václav Neužil (Filip Marvan)

Datum narození: 4.10.1979
Znamení: váhy

Charakteritika postavy policisty Filipa Marvana: Policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Muž s ambicí být policistou, který neuhýbá, dodržuje pravidla a jde lumpům po krku. Proto tak těžko snáší, když ho lehkovážný bratr dostane do situace, kdy musí podrazit kolegy a jít na ruku mafiánovi. Moment, kdy se po autonehodě propadne do minulosti před svým narozením, je pro něj příležitostí napravit svoje pochybení i pochopit, jaká byla doba, kdy se seznámili jeho rodiče, a jak ovlivnila i jeho život, aniž si to on do této chvíle uvědomoval.

Václav Neužil je český divadelní filmový a televizní herec. Je absolventem divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Hrál v brněnských divadlech Polárka, v divadelním studiu JAMU Marta, Divadlo v 7 a půl... více o herci Václavu Neužilovi.


Judit Bárdos (Kristýna Čáslavová)

Judit Bárdos (Kristýna Čáslavová)

Datum narození: 12.5.1988
Znamení: býk

Charakteritika postavy Kristýny Čáslavové: Lékařka městské nemocnice. Na otázku, proč odešla z Bratislavy do města na severu, kde je obzor pokrytý komíny, nebe kouřem a každé druhé plíce popílkem, odpovídá, že když je lékařka, je právě toto to pravé místo pro ni. Navíc tady si nemusí dávat pozor na to, co říká a komu je třeba leštit boty. Žádné horší místo v normalizačním Československu, kam by ji mohli přeložit, už neexistuje. Setkání s Filipem je pro ni překvapením. Opravdu existují i muži, kteří nejsou jen nafoukaní a směšní?

Judit Bárdos je slovenská herečka maďarského původu, narodila se roku 1988 a je dcerou politika Gyulu Bárdosa. Dříve než se stala herečkou, studovala čtyři roky na konzervatři hru na klavír. Nyní studuje herectí na Vysokej škole múzických umení v Bratislavě... více o herečce Judit Bárdos.


Ivan Trojan (Martin Plachý)

Ivan Trojan (Martin Plachý)

Datum narození: 30.6.1964
Znamení: rak

Charakteritika postavy Martina Plachého: Kriminalista severočeského oddělení SNB. Cynik, který se po svém naučil žít v době, kdy komunistickým heslům už nikdo nevěří, ale předstírat důvěru v normalizační režim je podmínkou i utahané kariéry okresního policajta. „Někdy jsi buzerovanej, ale pak si taky zabuzeruješ a svět je hned tak nějak veselejší,” říká. Setkání s Filipem, chlápkem, kterého sem přeložili „z nějakýho divnýho okresu”, je pro něj šance naučit se znova rozlišovat dobro a zlo a pomáhat těm, kteří si to zaslouží.

Ivan Trojan je český herec, který účinkuje v divadle, televizi i filmu. Je držitelem šesti Českých lvů. Prosadil se také v dabingu. Pochází z herecké rodiny – jeho otcem je herec Ladislav Trojan, jeho bratr Ondřej Trojan je filmový producent a režisér. S manželkou, herečkou Klárou Pollertovou-Trojanovou mají čtyři syny – Františka, Josefa, Antonína a Václava... více o herci Ivanu Trojanovi.


Václav Kopta (Alois Špalek)

Václav Kopta (Alois Špalek)

Datum narození: 21.6.1965
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Aloise Špalka: Šéf kriminálky severočeského oddělení SNB. Bodrý muž, který se především bojí, aby se na něj někdo z nadřízených nehněval.

Václav Kopta je český herec a muzikant. Je synem textaře Pavla Kopty a vnukem básníka a překladatele Josefa Kopty. Svoji nynější manželku Simonu Vrbickou poznal při studiu na Pražské konzervatoři, kde studoval hudebně dramatický obor. Během studia hostoval v divadle E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle. Mají dcery Františku a Janu... více o herci Václavu Koptovi.


Tomáš Jeřábek (Slávek Brousek)

Tomáš Jeřábek (Slávek Brousek)

Datum narození: 24.9.1974
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Slávka Brouska: Kriminalista severočeského oddělení SNB. Trochu natvrdlý a legrační policista. Můžete se mu smát, dokud vám nedá ránu.

Tomáš Jeřábek je český herec. Studoval Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU. V současné době je na volné noze a hostuje v klasických divadlech (Divadlo Komedie, Divadlo Na Prádle). V Národním divadle hostoval ve Šrámkových Zvonech (rež. J. A. Pitínský) a v představeních Kvartýr a Enron. Často spolupracuje s Divadlem Letí či s režisérem a dramatikem Miroslavem Bambuškem a jeho občanským sdružením Mezery... více o herci Tomáši Jeřábkovi.


Marie Doležalová (Simona Marvanová)

Marie Doležalová (Simona Marvanová)

Datum narození: 24.1.1987
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Simony Marvanové: Matka Filipa. Dcera ředitele místního kulturáku, rebelka z lepší rodiny.

Marie Doležalová je česká herečka a blogerka. Před kamerou se poprvé objevila v televizní pohádce Lojzička je číslo Jaroslava Hanuše (2006), ve filmu debutovala v roli Išky v Pusinkách Karin Babinské (2007). Hrála také v několika televizních seriálech a v klipu k písni Anděl Xindla X. Je členkou hudební skupiny Olats otesoc, jejíž základ tvoří spolužáci z konzervatoře, pro kterou skládá písničky. Koncerty kapely se vyznačují humorem, různými převleky a hereckými čísly... více o herečce Marii Doležalové.


Kryštof Hádek (Jan Marvan)

Kryštof Hádek (Jan Marvan)

Datum narození: 10.3.1982
Znamení: ryba

Charakteritika postavy Jana Marvana: Otec Filipa, spadl do marasmu osmdesátých let a už nevyplaval.

Kryštof Hádek je český herec, má dva starší bratry, herce Matěje, lékaře Ondřeje a sestru, dirigentku a učitelku Veroniku. Mezi jeho nejznámější filmové role patří četař Vojtíšek z filmu Tmavomodrý svět z roku 2001 režiséra Jana Svěráka. Hlavní roli ztvárnil ve snímku 3 sezóny v pekle režiséra Tomáše Mašína z roku 2009. Za tuto roli obdržel ocenění Český lev za mužský herecký výkon v hlavní roli. Exceloval rovněž ve filmech Signál a Bobule 1 a 2... více o herci Kryštofu Hádkovi.


Jan Budař (Klement Kratěna)

Jan Budař (Klement Kratěna)

Datum narození: 31.7.1977
Znamení: lev

Charakteritika postavy Klementa Kratěny: Kriminalista severočeského oddělení SNB. I v ideologicky vlažných osmdesátých letech je ideovým předvojem policejního útvaru.

Jan Budař je český herec, režisér, hudebník a scenárista. Je znám především pro své role ve filmech Nuda v Brně, Vratné lahve, Horem pádem či Václav. Byl čtyřikrát oceněn Českým lvem... více o herci Janu Budařovi.


Miroslav Hanuš (Josef Šejba)

Miroslav Hanuš (Josef Šejba)

Datum narození: 22.5.1963
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy Josefa Šejby: Svazák a mafián, muž, který si ví rady za každého režimu.

Miroslav Hanuš je český herec. V roce 1987 absolvoval DAMU. Poté nastoupil do kladenského divadla, společně s režisérkou Hanou Burešovou pak přešel do pražského Labyrintu a odtud do nově vzniklého pražského Divadla v Dlouhé. Kromě herectví se věnuje také režii... více o herci Miroslavu Hanušovi.


Zdroj a foto www.ceskatelevize.cz